top of page
  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

איך לבחור מחשב נייד

בבחירה של מחשב נייד כדי להשקיע זמן ומחשבה . אנשים נוטים לרכוש מחשב נייד שאינו מתאים לצרכים שלהם וחבל. במאמר זה אביא מספר דגשים בנושא בחירה נכונה של מחשב נייד.

כדי להבין איזה מחשב נייד אתם צריכים לרכוש, תחשבו קודם מה אתם רוצים לעשות איתו, לאיזה צורך הוא משמש.

שאלות שצריך לענות עליהן לפני שמתחילים לחפש מחשב נייד :

1. לאיזה צורך המחשב משמש : גלישה באינטרנט / אפליקציות אופיס / אפליקציות גראפיות / עריכת וידאו / משחקים / עריכה או שמיעת סאונד מקצועי / עבודה עם תוכנות סטטסיטיות / עבודה עם גליונות אקסל כבדים וכד'.

2. האם עיקר השימוש הוא ביתי ? משרדי ? האם המחשב הנייד ייצא "לטייל" איתכם ? האם ישמש אותכם בחו"ל ? בטיסות ? האם תסחבו אותו הרבה ?

3. האם אתם מתכוונים לחבר את המחשב הנייד לתחנת עגינה או למסך גדול ?

4. האם אתם מתכוונים להחליף מחשב נייד כל שנה ? כל שלוש שנים ? יותר ?

5. האם חשובה לכם אחריות בבית הלקוח ?

ועכשיו לסוגי המחשבים בהתאם לשאלות שעניתם :

קודם כל גודל מסך ומשקל. גדלי המסך הנפוצים הם :

12" , 13" , 14" , 15" , 17"

ככל שהמסך קטן יותר , המחשב קומפקטי יותר וקל יותר. יוצאים מהכלל הם המחשבים היקרים יותר. ניתן להשיג למשל מחשבי קרבון של לנובו X1 עם מסך 14" דקים במשקל נמוך במיוחד אבל אלה מחשבים שעולים 8000 ש"ח ומעלה.

גודל המסך משפיע גם על נוחות העבודה ועל מיקום העבודה. אם אתם מתכוונים להסתובב כל היום עם המחשב, אני ממליץ לקחת מחשב על מסך לא גדול מ 14".

אם אתם מתכוונים לעבוד עם המחשב ללא מסך חיצוני אבל בעיקר בבית או במשרד , מומלץ מחשב נייד עם מסך 17" יחד עם זאת , עדיף תמיד לקנות מחשב נייד עם מסך קטן יותר ולחבר אותו לתחנת עגינה או ישירות למסך גדול. אי אפשר להשוות את נוחות העבודה עם מסך של מחשב נייד לבין נוחות העבודה עם מסך גדול שמחובר.

אם אתם עובדים עם גראפיקה / סאונד או קבצים כבדים , מומלץ לקנות מחשב נייד עם מעבד I7 ועם 32 גיגה זיכרון. כמובן שגם גודל הדיסק חשוב בעיקר אם מתכוונים לשמור הרבה תמונות או סרטים. רצוי לקנות דיסק 512 ומעלה.

אם מחשבי I7 יקרים לכם , תקנו מחשב I5 אבל אל תתפשרו על זיכרון (במידה ועובדים עם אפליקציות או קבצים כבדים).

דיסק SSD - לא לקנות מחשב שאין בו דיסק מהיר. 

כרטיס מסך גראפי - אם אתם מתכוונים לשחק עם המחשב או לעבוד בעריכת סרטים , יש לרכוש מחשב עם כרטיס מסך מעל הממוצע שיש בו מעבד חזק וזיכרון 2 גיגה ומעלה.

אחריות - חלק מהמותגים כמו DELL ו LENOVO נותנים 3 שנות אחריות בבית הלקוח. כלומר, אם יש תקלת חומר (לא תקלה במערכת ההפעלה) , יבוא טכנאי וינסה לפתור את התקלה במקום (עד רמה של החלפת מסך או לוח אם אצלכם בבית או במשרד).

מערכת הפעלה - מומלץ לרכוש מחשב עם מערכת הפעלה , המערכות הפעלה מסובסדות ומחשב שכבר מותקנת בו מערכת הפעלה יחסוך לכם כאב ראש גם אם אתם מומחים במחשבים.

כרטיס רשת / WIFI - אני תמיד ממליץ אם אפשר לרכוש מחשב שיש בו כרטיס רשת אולם היום , יותר ויותר מחשבים מגיעים רק עם תמיכת WIFI . זה פחות משמעותי כיום כי רשתות WIFI הופכות להיות מהירות מאוד ותמיד אפשר לקנות מתאם USB TO LAN או TYPE C TO LAN ולהתחבר עם כבל רשת.

מקום סים מובנה - אם אתם מטיילים עם המחשב ונדרש לכם חיבור אינטרנט קבוע , במקום להתחבר למכשיר הטלפון או להיות תלויים ברשתות אלחוטיות , יש מחשבים ניידים שיש בהם מקום לסים . זה מייתר את הצורך במודם USB שבו מתקינים סים.

מסך מגע - בעיניי לא הכרחי אבל תעשו את השיקול שלכם. מסך מגע נוח יותר אבל גם עולה יותר . בסופו של דבר זה עניין של עלות תועלת.

תאורת מקלדת - מי שעובד בלילה חשוב שתהיה לו תאורת מקלדת מובנית. לא בכל הניידים יש ורצוי מאוד לשים לב לזה.

יציאות מסך - שימו לב שרצוי מאוד שתהיה יציאת HDMI . בכל מקרה קיימים מתאמים מכל יציאה לכל סוג כניסה של מסך אבל אם אתם יודעים מראש שיש לכם בבית מסך עם HDMI , תתאימו את יציאות המחשב הנייד למסך.

ולסיום ,

קניתם מחשב נייד ויש לכם עליו חומר חשוב ? תפעילו BIT LOCKER - הצפנה מובנית בחינם של מיקרוסופט שלא מאפשרת לקרוא את החומר שיש על הדיסק שלכם גם אם המחשב שלכם נגנב והוציאו ממנו את הדיסק קשיח.

לרכישת מחשבים ניידים במחירים נוחים ויעוץ אפשר ליצור איתנו קשר

bottom of page